Antény ISKRA

Slovinský výrobce ISKRA oslavil v březnu 2021  již 75 Let  . V průběhu let byla společnost Iskra dostatečně flexibilní a agilní, aby se přizpůsobila široce se měnícím podmínkám na trhu. Aktuálně působí jako celosvětově uznávaný poskytovatel elektrotechnických produktů a chytrých řešení (měřící přístroje , kondenzátory ,nízkonapěťové rozvaděče, baterie ...) . Stále však vyrábí velkou škálu antén. Již v roce 1956 vyráběli první FM anténu a v roce 2011 začali vyrábět první přenosové Lte antény.

                                                               

Antény od Iskry lze rozdělit do tří kategorií . 1. Rádiové (FM/DAB+) , 2.Televizní (DVB-T2) 3. Datové  (LTE.5G)

1. Rádiové antény FM /DAB 

Rádiová anténa FM-10VF   Anténě na rádio již většina nechce dát prostor a dálkový příjem FM již také ztrácí smysl . Většina FM stanic vysílá vertikálně a proto je nejvhodnější tento kompaktní dipol .

Nové antény pro digitální rádio . Vertikální a stále kompaktní (menší rozměr prvků) DAB+ antény

Anténa pro DAB+  DAB3F

 

Anténa pro DAB+   DAB5F

2. Televizní antény DVB-T2

Nejvyužívanější antény pro televizní pásmo jsou logaritmicko periodické antény, právě pro svoji menší (kompaktní) velikost .

Malá kompaktní Log. per. anténa P-20  lze ji připevnit na lehký držák na plastové okno. Pasivní směrová anténa (nemá zesilovač) se ziskem 7,5 db(i) . Absence zesilovače většinou nezpůsobí přebuzení signálu a i případné zesílené rušení nezpůsobí zhoršenou chybovost signálu.

3. Datové LTE a 5G antény 

Samotná  LTE kanálová (800Mhz) anténa ISKRA P-22 . Vhodná pro B2B aplikace (internet věcí) foto pasti ,čidla atd. Všude tam kde je zhoršený příjem LTE 800Mhz a stačí menší datový přenos a nebo modem ani BTS (800Mhz) nepodporují technologii Mimo

ISKRA P-58 širokopásmová LTE anténa (700-2600Mhz) připravená již na frekvenci 5G (700Mhz) . Vhodná do míst kde je méně dostupný signál LTE (5G) MiMo , nejlépe z více frekvencí (800+1800+2100Mhz)  pro modem CAT6 a víc, který umí pásma agregovat (spojit)