DAB+

DAB + je digitální pozemní rozhlasové vysílání, též nazývané jako Digitální rádio. Vysílá na frekvencích 174-240 MHz. Stávající analogové rádio VKV-FM vysílá na frekvencích 87,5 -108 Mhz.  Dá se snadno naladit na standardní teleskopickou (vytahovací) anténu ,umístěnou na každém rádiu. Pro kvalitnější nebo dálkový příjem jsou vhodnější DAB tunery a venkovní DAB antény . DAB + je nástupce FM analogového vysílání , u kterého se postupně zhoršuje příjem . Nejenom veřejnoprávní rozhlas, ale i soukromý provozovatelé stanic začínají své programy šířit přes DAB +. Digitální pozemní distribuce nabízí vedle známých programů vysílajících na FM také nové, čistě digitální stanice, které v analogu již nenaladíte. DAB + nabízí čistý, digitální zvuk s celou řadou doplňkových služeb, jako je elektronický programový průvodce nebo obrazové informace jako logo stanice, moderátor, interpret, zpravodajství nebo dopravní informaceZařízení (antény,tunery,rádia,slučovače zesilovače) pro DAB+ jsou dostupné v našem eshopu. Komponenty které umožní kvalitní i dálkoví příjem DAB+. Pokud máte zařízení (DAB+ tuner) se vstupem na externí anténu

  Anténa TECHNISAT DAB + Plus CE za 299,-

 

 

Slučovač DAB + DVB-T/T2 umožní přidat příjem digitálního radio do domovního rozvodu. Zesilovač DAB+ 20 db zesiluje jen pásmo 174-240 Mhz  a  nahradí ztráty domovního rozvodu .

Slučovač  FM  + DAB+ DVB-T/T2  za    399,-Kč                 

Zesilovač DAB+ za 350,-Kč

 

 

 V kategorii kvalitních DAB tunerů a rádií dominuje Německá značka Technisat . Protože pokrytí ani nabídka stanic v DAB+ není v ČR zatím velká , je vhodnější DAB tuner doplněný internetovým rádiem.

          

 Technisat Digitradio 10IR za 3099,-

FM/DAB+ tuner, Wifi Internetové rádio, Spotify,UPnP,Bluetooth

 

     DAB/FM + internet tuner Technisat Digitradio 143 CD black za 5990,-

         Hifi komponent šíře 43 cm , wifi - Spotify, UPnP, Bluetooth . Včetně CD mechaniky CD/MP3

 

 

  Přenosná stolní zařízení DAB+ s integrovanou anténou

TechniSat TechniRadio RDR     za 890,-            

 Technisat DIGITRADIO 1990 black  FM/DAB+ CD, Bluetooth, USB, AUX za 2299,-      

  

 

 Přenosná a stolní DAB / FM radia včetně možnosti internetového rádia a streamování audio souborů 

 TECHNISAT DigitRadio 370 IR  DAB+/FM Bluetooth, wifi , internetové rádio

         Technisat TECHNIRADIO 4 IR  za 2199,-               

Technisat VIOLA 2 C IR za 1890,-

 

 

 

Pro příjem DAB+ v automobilu je nutné nejen mít autorádio s DAB tunerem ale i dokoupit DAB anténuMáte-li automobil s anténou aktivní, výměna antény za auto anténu DAB Vás jednoduše nemine! Všeobecně tedy můžeme říci, že výměna antény za DAB variantu Vás jednoduše čeká v případě, kdy máte auto anténu v zadní části střechy, v zrcátcích či oknech. Tedy v místech, kde se používají výhradně aktivní auto antény. V případě pasivní antény lze vyměnit anténní prut a vsadit anténní rozbočovač. Tímto způsobem se tak řeší hlavně auto antény v přední části střechy, sloupku či blatníku. Tedy v místech, kde se používají pasivní antény bez zesilovače. Každé DAB+ autorádio má oddělený vstupní konektor pro DAB (SMB) a FM (ISO-DIN,FAKRA). Zatímco originální koncernová autorádia podporují běžně fantómové napájení přes FM i DAB vstup, autorádia běžných výrobců zvládají fantóm pouze na DAB vstupu (do odběru 100 mA, dá se v menu vypnout ). Fantóm v rámci DAB+ se používá hlavně u nalepovacích, tištěných a Shark antén.

 

 Komponenty pro mobilní příjem DAB+ v automobilu, pro ty kteří nemají rádio (tuner) a anténu (174-240 Mhz). 

 

  DAB+ anténa vnitřní za 385,-                       

FM/DAB střešní aktivní anténa 60° za 790,- 

 

DAB Adaptér do auta Technisat za 1999,-

   

              Pioneer MVH-S220DAB za 2690,-